Vkládání animací a videa

2) Při vkládání videa je postup téměř totožný až na pár zvláštností.

Video se na serveru vkládá do své samostatné složky. Dají se nahrávat videa přepočítaná ve formátu "FLV" a hudba ve formátu "MP3". FLV je dnes již pro internet průmyslový standard stejně jako PDF pro dokumenty, používá ho třeba youtube nebo google. Do FLV se dají přepočítat videa pomocí programu FREE FLV ENCODER (stáhnout) a nebo přímo přes webové stránky (ONLINE FLV ENCODER).
Nejprve nahrajte a vyberte samotné video, potom náhledový obrázek o stejné velikosti (ten se zobrazí jako náhled reprezentující soubor ještě než se návštěvník rozhodne video spustit). Ještě musíte vyplnit rozměry, jinak Vás dialog nepustí dál. Šířku nastavte podle reálných rozměrů a u parametru výška nezapomeňte na fakt, že 20 bodů zabere navíc ovládací lišta, takže pokud máte video o velikosti třeba 480*360 bodů tak do rozměrů sem uveďte 480*380 bodů.

Po vložení do stránky a uložení vypadá video následovně, nejprve se zobrazí náhledový obrázek, takže připojení není zatíženo žádnými daty navíc. Poté si video můžete přehrát a přitom je spustit na celou obrazovku nebo stáhnout na svůj počítač. Je tu také možnost měnit hlasitost nebo se posouvat po záznamu kliknutím na osu. Pokud se rozhodnete si video stáhnout, můžete si jej pohodlně přehrát pomocí přehrávače FLV PLAYER (stáhnout).

3) Vkládání flashe probíhá naprosto stejně jako u obrázku, ...

... skript si dovede jeho velikost automaticky zjistit z editoru souborů a pokud potřebujete speciální nastavení, otevřte si nabídku "Rozšířené".

 
 
 
 
 
 
Jednoduše, jako změnit Wordový dokument... Takový web změníte i Vy!