Galerie obrázků

Toto je speciální rozšíření, které Vám dovolí využívat na Vašem webu automaticky generované fotogalerie.
Nemusíte se přitom o nic starat a nic umět, stačí jen dodržet při vytváření následující postup a nebudete potřebovat na web ani nic nahrávat pomocí nějakého pomocného ftp programu. 1) Vytvoření nového adresáře s galerií Vytvoření nové galerie proběhne automaticky, když dodržíme postup kdy do místa stránek, kde si přejete mít galerii

umístníme tento kód:
--->Váš název galerie<---
#bluered $output.= galerie('galerie/test/');#
a pokud zde místo 'galerie/test/' vložite třeba 'galerie/mojefotky/' tak se vytvoří galrie "mojefotky"

Stránku uložíme a zobrazíme módem "NÁHLED" a tím dojde k vytvoření prázdné galerie s naším novým jménem. Nyní klikneme nahoře na "NASTAVENÍ" pod tím vybereme z "Rozšíření:" položku "Galerie".
Klikneme na nabídku "Nastavení rozšíření" a vybereme příslušnou galerii.


2) Nahrání fotek do galerie, správa souborů Nyní již stačí jednoduše donahrát soubory do složky, dají se tu i jednoduše vymazat a náhledy se generují automaticky..

3) Úprava fotografií přímo na webu Kliknutím na jednotlivou fotku v tomto editoru se nabídke ještě detailnější úprava a to změna velikosti, otáčení obrázku, změna popisku a nebo úprava komentáře.

4) Úprava automatických velikostí, náhledů a vkládaného textu. Červeně vyznačená políčka v záložce "Konfigurace" dovolují upravit velikosti obrázků, náhledů a text vodoznaku. Ještě detailnější změny dovolují ostatní informační řádky. Jejich zkrácený popis je v angličtině z důvodu, že se jedná o systémové nastavení. V našem případě zvýraznění je to maximální velikost velkého obrázku, velikost miniaturního náhladu a text vodoznaku.


Takto vypadá vložený vodoznak v akci po kliknutí na náhled a zobrazení zvětšeniny.